Zdrowie

Defibrylator, który ratuje życie

LifePak CR2 USB to jednej z najnowocześniejszych defibrylatorów na rynku. Jest nowoczesny i dostosowany do współczesnych potrzeb. W skuteczny sposób może uratować osoby dotknięte Nagłym Zatrzymaniem Krążenia. Jest prosty w obsłudze dzięki czemu, każdy może teraz uratować życie. Idealnie sprawdza się w domach gwarantując bezpieczeństwo domownikom w momencie zagrożenia życia.

Dla firm, dla każdego

LifePak CR2 USB może być też wykorzystywany w małych firmach, a także przedsiębiorstwach, których siedziba znajduje się w jednej lokalizacji. W miejscach, gdzie do zapewnienia bezpieczeństwa osób wystarczy niewielka ilość defibrylatorów. Może być wykorzystywany tam, gdzie dzięki stałemu nadzorowi pracowników, defibrylator jest pod bieżącą kontrolą.

Autoryzowanym Dystrybutorem marki LifePak, a w tym i modelu CR2 USB w Polsce jest firma Defimed. Producentom urządzenia zależało na tym, aby mogło być one wykorzystane nawet przez laika. W jego przypadku osoby, które z niego skorzystają – nawet bez szkolenia – szybko zorientują się co krok po kroku należy wykonywać. Umożliwiają to proste rysunki zamieszczone na urządzeniu. Poza tym przystępując do kolejnego etapu udzielania pomocy urządzenie podaje instrukcje głosowe.

Prosty w obsłudze

W zasadzie, aby z niego skorzystać wystarczą trzy czynności. Otworzyć pokrywę aparatu, a także odsłonić klatkę piersiową poszkodowanego. Następnie pociągnąć za czerwony uchwyt i przykleić elektrodę. Następnie nacisnąć na migający przycisk. Trzeba pamiętać, że o tym kiedy to zrobić poinformuje nas defibrylator. Tak to wygląda w wersji półautomatycznej. Wersja automatyczna sama spowoduje defibrylację. Użytkownik ograniczy się to wykonania jedynie dwóch wspomnianych wcześniej czynności.

Urządzenie LifePak CR2 pozwala na wykonywanie ucisków podczas analizy rytmu EKG, zmniejszając dzięki temu przerwy między tak zwanym PKO oraz defibrylacją. W sytuacji, gdy wykryty zostanie rytm serca odpowiedni do defibrylacji LifePak CR2 samodzielnie dostarczy silny impuls elektryczny o zwiększającym się poziomie energii, wyręczając jednocześnie użytkownika w ocenie stanu poszkodowanego.

Urządzenie na miarę XXI wieku

Sprzęt działa w oparciu o najnowszą technologię analizy – cprINSIGHT™. Po zainicjowaniu RKO automatycznie rozpoczyna ona analizę i samodzielnie wykrywa konieczność wykonania defibrylacji. To sprawia, że – mówiąc wprost, częściej niż inne podobne urządzenia – ratuje życie. Analiza w stopniu znacznym niweluje przerwy w uciskach klatki piersiowej, eliminując pauzy w przypadku wykrycia rytmu. Dłuższa resuscytacja doprowadza do poprawy krążenia krwi i zdecydowanie zwiększa szanse na przeżycie