Zdrowie

Innowacyjny defibrylator

Innowacyjny defibrylator na miarę trzeciej dekady XXI wieku

Firma Defimed wypuściła właśnie na rynek nową generację defibrylatorów. Urządzenia noszą nazwę LifePak CR2. Są w pełni automatyczne dzięki czemu prostsze w obsłudze. Każdy jest w stanie uratować życie bez potrzeby wcześniejszego czasochłonnego szkolenia z Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej i obsługi AED. LifePak CR2 błyskawicznie udzieli pomocy poszkodowanym z Nagłym Zatrzymaniem Krążenia.

Urządzenie przyjazne rodzinom

Firma Defimed zaprojektowała swoje urządzenie tak, aby było dostępne dla każdego i wykorzystane we wszelkim możliwym scenariuszu niebezpiecznej sytuacji. To sprawia, że LifePak CR2 jest najlepszym defibrylatorem AED dla rodzin. Jest w stanie pomóc dziecku w momencie zagrożenia. Wyposażony jest między innymi w pediatryczny przycisk do defibrylacji najmłodszych. Tym sposobem urządzenie dostosowuje się do obsługi dziecka. Podaje odpowiednie komunikaty i wskazówki dla osoby, która udziela pomocy. Urządzenie posiada też sekwencyjną energię wstrząsów. Poza tym jest kompatybilny z defibrylatorami w karetkach. Dwufazowy defibrylator LIFEPAK CR2 automatycznie zwiększa energię podawanych poszkodowanemu wstrząsów, aż do maksymalnej bezpiecznej energii, czyli mocy 360 dżuli.

Przydatny dla firm

LifePak CR2 firmy Defimed może być wykorzystywany również w niewielkich firmach, a także przedsiębiorstwach i organizacjach znajdujących się w jednej siedzibie. Chodzi o miejsca, gdzie do zapewnienia bezpieczeństwa osobom wystarczy niewiele urządzeń. Nowoczesny defibrylator znajdzie zastosowanie też w takich miejscach, gdzie dzięki stałemu nadzorowi osób, może być regularnie i łatwo kontrolowany. Zarówno firmom jak i klientom indywidualnym przysługuje ośmioletnia gwarancja i czteroletnia gwarancja na baterię oraz elektrody. Autoryzowany serwis pracuje na terenie Polski.

Prostota wygrywa

W urządzeniu zastosowano rozwiązania, które pozwalają na szybką i skuteczną akcję ratunkową. Wynalazek firmy Defimed krok po kroku prowadzi osobę, która chce go wykorzystać, aby uratować życie drugiemu człowiekowi. Umożliwia to warstwowe rozwiązanie graficznych wskazówek oraz cyfrowa jakość dźwięku. Technologia ClearVoice dostraja siłę głosu w zależności od hałasu otoczenia. Rytm ucisków klatki piersiowej nadaje metronom, a defibrylator dodatkowo podaje komunikaty jak należy prawidłowo je wykonywać. Urządzenie jest nie tylko proste w obsłudze, ale też zapewnia całkowite bezpieczeństwo zarówno osobie, która potrzebuje pomocy, jak i tej, która jej udziela.