Zdrowie

Ortodonta

Jak zostać dobrym ortodontą?

To nie jest prosta praca. Każdy kto ją wykonuje, wie ile potrzeba czasu i energii, aby zostać dobrym specjalistą. Stale trzeba się też dokształcać. Dlatego, aby ją wykonywać dobrze potrzebne jest coś więcej niż tylko kilkaset godzin spędzonych nad książkami i trochę praktyki. Potrzebna jest pasja. Takim miejscem pełnym pasjonatów jest Orto w Gdańsku.

Gabinet na ulicy Żwirki i Wigury pomaga Gdańszczanom w walce z wadami zgryzu już od czterdziestu lat. Skupiając się na ortodoncji dr Tomasz całkowicie poświęcił się tej dziedzinie stomatologii. Ściśle określony kierunek pozwolił na wysoką jakość usług w tej specjalizacji. Pracownicy Orto przez lata stale podnosili kwalifikacje ucząc się nie tylko z książek, ale też regularnie uczestnicząc w sympozjach, spotykając się tam z najlepszymi specjalistami nie tylko z kraju, ale i ze świata.

Świetne przygotowanie jest jedną z najważniejszych cech dobrego ortodonty. Może on zaproponować pacjentowi szeroki zakres rozwiązań. Wskazane zostają różne ścieżki leczenia. Specjaliści z Orto dokładnie tłumaczą klientom jakie osiągną efekty – również długofalowe – stosując się do wskazanych propozycji. Dlatego niezwykle istotne jest stałe doskonalenie swoich umiejętności. Ważne jest uczestnictwo w warsztatach. Dr Tomasz z Orto uczestniczył w marcu 2019 roku w szkoleniu odbywającym się w Izbie Lekarskiej w Gdańsku. Jego tematyką była fizjoterapia oraz logopedia z perspektywy leczenia ortodontycznego.

Dobry ortodonta to osoba komunikatywna.

Relacja z pacjentem jest bardzo ważnym elementem leczenia. Taka osoba ma więcej zaufania do specjalisty. Proces leczniczy z zakresu ortodoncji jest niekiedy długoterminowy. Stały kontakt z ortodontą jest niezwykle istotny. Pacjent na bieżąco informuje o swoim stanie co pozwala specjaliście lepiej zdiagnozować i rozwiązać problemy klientów. W Orto stopień zażyłości na linii pacjent-lekarz, jest niekiedy tak silny, że obie strony zwracają się do siebie bez oficjalnego „Pan”, „Pani” na rzecz bezpośredniego zwracania się „po imieniu”.

Ważny w usługach ortodontycznych jest również sprzęt z którego korzysta specjalista. Powinien być on stale serwisowany i posiadać wszystkie potrzebne atesty i zgody. Orto niezwykle mocno dba o ten element prowadzenia działalności. Doskonale znana jest tam zasada, że dobry fachowiec powinien mieć równie dobre narzędzia, aby w pełni rozwinąć swój talent. Jednocześnie w przypadku jakiejkolwiek awarii w stałej gotowości, powinien być zapasowy sprzęt. Leczenie nie może przecież być przerwane ponieważ może to wpłynąć na ogólny stan pacjenta.

Stosowanie się do tych kilku zasad sprawia, że Orto należy do najlepszych gabinetów stomatologicznych w Trójmieście. O zaufaniu klientów niech świadczy długa historia tego miejsca.