Dom

Rolety

Czym jest plisa, a czym roleta okienna ? MyRollo odpowiada

MyRollo jest rodzinną firmą od dziesięciu lat zajmującą się sprzedażą produktów związanych z zaciemnianiem wnętrz. W swojej ofercie ma zarówno plisy i rolety, jak i moskitiery, a także wertikale oraz żaluzje. Jako niewielkie przedsiębiorstwo jest w stanie przy wysokim standardzie wykonania zachować relatywnie niskie ceny. Podczas zakupów klienci niekiedy pytają, którą formę zaciemnienia mieszkania wybrać. W tym artykule wskażemy czym różnią się poszczególne produkty.

Plisy – czym są?

Plisy nazywane są również roletami plisowanymi. Skutecznie służą do zaciemniania wnętrz i montowane są wewnątrz pomieszczeń. Od rolet różni ich sposób zwijania się. Pod względem struktury przypominają harmonijkę. Jej budowa sprawia, że można ją zwijać i rozwijać z pomocą przymocowanych od dołu i od góry listewek. Dzięki swobodnej regulacji mogą zasłaniać okna na wszelkie możliwe sposoby. Plisy okienne mogą przysłaniać je zarówno od dołu jak i od góry. Zaciemnienie pomieszczenia z obu stron okna też jest możliwe. Plisy mają jeszcze jedną dużą zaletę. Nie potrzebują montażu tak zwanej kasety co sprawia, że nie zajmują żadnej powierzchni szyby. Takie plisy dostępne są w sklepie MyRollo.

Żaluzja – czy dla każdego?

Są różne rodzaje żaluzji. Aby nieustannie mieć ochronę przed słońcem warto zastanowić się nad stałą wersją tej osłony przeciwsłonecznej. Zazwyczaj wykonane są z aluminium, drewna lub stali. Poprawnie powinny być umieszczane na elewacji, przed balkonami. Żaluzje mogą być też poziome zewnętrzne. Wówczas składają się z listewek tak zwanych lamel aluminiowych o wielkości od 50 do 100 mm. Tego typu produkt oferuje m.in. MyRollo. Są też żaluzje tak zwane weneckie składające się z lamelek metalowych o szerokości 16,25,35 mm, a czasem nawet 50 mm zamontowanych na sznurkowych drabinkach. Dzięki temu można zmieniać kąt nachylenia listewek. Wśród żaluzji są też tak zwane pionowe – inaczej określane jako wertykalne. Jak sama nazwa wskazuje montowane są w pionie. Mogą być sterowane ręcznie lub elektrycznie. Ten model też jest dostępny w sklepie rolety Gdańsk MyRollo

Moskitiery – chronią, ale nie przed słońcem

Nie tylko słońce może nam przeszkadzać. Szczególnie latem głównym problemem są wszelkiego rodzaju insekty. Wówczas warto zaopatrzyć się w tak zwane moskitiery. W sklepie MyRollo dostępne są modele które można zainstalować bez ingerencji w stolarkę okna. Poza tym są też produkty oferujące montaż na oknach balkonowych. Wówczas jest ona przesuwana lub otwierana.