Przemysł

Wyroby Hutnicze

Polmet oznacza solidność

Polmet to jeden z największych producentów taśm stalowych oraz wyrobów hutniczych w Polsce. Polska firma każde zlecenie traktuje indywidualnie. Oferuje nie tylko wsparcie merytoryczne podczas procesu zamówienia, ale też produkty realizowane są pod określony wymiar. Produkowane rzeczy przygotowywane są zarówno w ramach produkcji seryjnej jak i jednostkowej. Co jeszcze gwarantuje Polmet ?

Od prawie 30 lat w stale unowocześnianym parku maszynowym przetwarzane są blachy płaskie. Przygotowywane są na każdy rodzaj zamówienia, według indywidualnych zapytań ze strony klientów. Polmet specjalizuje się zarówno w cięciu wzdłużnym jak i cięciu poprzecznym oraz przewijaniu kręgów. Kształtowniki nie stanowią problemu. Odpowiednie wygięcie stali realizowane jest do konkretnej formy. Tym sposobem w parku maszynowego Polmet stale przygotowywane są kolejne sztuki kątowników stalowych, ceowników, wsporników do palet typu Dusseldorf.

Polmet specjalizuje się również w zleceniach w których do przygotowania są płaskowniki. Firma zajmuje się cięciem blach zarówno gorącowalcowanych jak i zimnowalcowanych, a nawet ocynkowanych. To nie wszystko. Przygotowywane są arkusze i formatki w różnych modelach oraz powłokach. Realizowane są na każdy wymiar, który określi zleceniodawca.

Wyroby stalowe

Dużą cześć zamówień stanowią blachy trapezowe czyli pokrycia dachowe o niekiedy niestandardowych wymiarach. Każde zamówienie traktowane jest priorytetowo, a co się z tym wiąże także szybko i sprawnie. Jest to możliwe dzięki stale dostępnemu materiałowi.

W parku maszynowym Polmet stale pracuje 8 nowoczesnych hal produkcyjnych. W środku znajdują się m.in. przeciągarki, prostowarki i profilarki drutu, mnóstwo nożyc gilotynowych a także prasy mimośrodowe oraz krawędziowe. W halach są też linie do profilowania kątownika a także do trapezowata blachy w kręgu. Polmet sprosta każdemu wyzwaniu i oczekiwaniom klientów.

Polmet to firma odpowiedzialna społecznie. Mocno identyfikuje się z lokalną społecznością Kociewia. Z tego powodu jej właściciele zdecydowali się zaangażować w rozwój dzieci i młodzieży właśnie z tego regionu. Polmet jest głównym sponsorem sekcji bokserskiej KS Ring Kociewie od 2007 roku. Sekcja stale się rozwija i umacnia pozycję w regionie. Obecnie należy do niej około 100 osób. Posiada aż trzy ośrodki treningowe wspierane przez profesjonalnych trenerów w Starogarcie, Skarszewach oraz Skórczu. Zajęcia podzielone są na grupy: początkujący, zaawansowany rekreacyjny, a także dla kobiet i dzieci. polmet.gda.pl