Dom

Kuchnie na Wymiar

Kuchnia to niezwykle istotna część mieszkania.

To tu spędza się całkiem sporo czasu – szczególnie gotując w domu, a nie na mieście. Dlatego pomieszczenie powinno być dostosowane do naszych potrzeb i zaprojektowane tak, aby w prosty sposób się po nim poruszać. Intuicyjnie znajdować sztućce, przyprawy i garnki oraz patelnię. Istotne są też meble z których korzystamy. To one nadają kuchni charakter i wpływają na to jak się w niej czujemy. Wiodącym producentem mebli kuchennych w Trójmieście z klientami w zasadzie w całym kraju jest studio MHM. Na podstawie doświadczenia gdańskiej firmy wyróżniliśmy kilka trendów kuchennych w obecnym roku.

Kuchnia powinna dawać nie tyle poczucie luksusu co komfortu. Poruszanie po niej musi być wygodnie. Specjaliści ze Studio meblowego MHM doskonale to wiedzą, dlatego ich meble są połączeniem funkcjonalności i piękna. Jest to o tyle istotne, że obecnie wiele osób aranżując kuchnię, wpisuje ją w otwarte przestrzenie. Tuż obok niej są salon i jadalnia. Niezwykle istotne jest więc, aby różnice pomiędzy poszczególnymi częściami mieszkania nie były wyraziste. Kuchnia i jej meble powinny wkomponowywać się w resztę pomieszczenia. Wszystkie meble powinny być urządzone w podobnym stylu i kolorystyce.

Nowoczesna aranżacja kuchni wiąże się z pewną dyscypliną.

Na otwartej przestrzeni należy unikać zbędnych dodatków i dekoracji. Powinno się też nie pozostawiać rzeczy na blacie. To może zaburzyć estetykę. Dużą popularnością, również wśród klientów Studio meblowego MHM w Gdańsku cieszą się duże fronty kuchenne w zastępstwie otwartych półek. Coraz częściej Polacy decydują się też na szafy spiżarniane znajdujące się na dużymi przesuwanymi drzwiami. W celu zachowania przestrzennego ładu ukryte są schowki w tak zwanych „wyspach kuchennych”.

Coraz rzadziej pojawiają się uchwyty kuchenne. W nowocześnie aranżowanych przestrzeniach nie ma ich w zasadzie wcale. Meble MHM wpisują się w panujące trendy zwracając właśnie na to uwagę i montując tak zwane pochwyty, czyli uchwyty umieszczone na krawędziach szafek. Pojawiają się też podłużne wcięcia w powierzchni frontu mebla co znajduje zastosowanie w rzeczach wykonanych z drewna lub sklejki.

W kwestiach kolorystyki w 2020 roku modne są kolory pochodzące z natury stąd też pojawiają się odważne odcienie zieleni. Popularnością cieszą się też meble w kolorach ciemniejszych takich jak grafit i bordo. Zdarzają się też odcienie granatowe. Jak zauważają pracownicy Salonu meblowego MHM