Dziecko

Opiekunka do Dziecka

Najlepsza muzyka dla dziecka

O gustach się nie rozmawia, gusta się ma. Podobnie jest z muzyką, choć w przypadku dzieci nie panuje pod tym względem pełna dowolność. To rodzice mają duży wpływ na to czego słuchają ich maluchy i jak rozwiną się ich muzyczne zainteresowania, gdy będą rosły. Nianie z serwisu „Niania na miarę” pomagając co dziennie wielu rodzinom radzą niekiedy też jak kształtować muzyczny gust malucha. W tym artykule uchylą rąbka tajemnicy.

Muzyka kształtuje wrażliwość człowieka już od kołyski. Jej brzmienie wpływa na charakter malucha bardziej niż nam się wydaje. Jednocześnie co podkreślają specjaliści i naukowcy w każdym zakątku świata, dzieci dorastając z muzyką szybciej się rozwijają i są inteligentniejsze od rówieśników, które z muzyką „nie były za pan brat” od początku życia. To nie przypadek, że w bajkach Disneya jest tyle piosenek. Dlatego „Niania na miarę” poleca nie tylko czytać dziecku, ale też puszczać mu piosenki z jego ulubionych bajek. Maluch dużo szybciej będzie potrafił koncentrować swoją uwagę i stanie się spokojniejszy.

Współcześnie muzyka jest wszechobecna. W telewizji, w reklamach, radio, internet codziennie torpedują setką brzmień i utworów. Większość utworów dostosowana jest do masowego odbiorcy. Jest więc często prosta z nieskomplikowanym tekstem – o ile taki jest. Przed tą „masówką” nie jesteśmy w stanie uciec również poza domem. W większości sklepów i restauracji bez przerwy atakuje nas „muzyczna papka”. Niekiedy muzyka jest tak głośno, że nie jesteśmy w stanie spokojnie porozmawiać. Co ciekawe brzmienie piosenek nie zawsze pasuje do miejsca co tylko dowodzi na jak niskim poziomie zawieszona jest poprzeczka edukacji muzycznej w Polsce.

A jaką muzykę na pewno warto puszczać w obecności dziecka?

„Niania na miarę” poleca muzykę filmową. Maluchy bardzo dobrze na nią reagują, szczególnie że niekiedy pobudza to w nich pozytywne skojarzenia. Piosenki z takich hitów jak „Toy Story” czy też „Król Lew” powinny na stałe trafić do naszego repertuaru na Spotyfy. Ciekawym rozwiązaniem są płyty wydawane przez popularne stacje telewizyjne np. Mini Mini. Tu „Niania na miarę” szczególnie poleca wydawnictwa z podtytułem „Kołysanki”. Dzieci uwielbiają zasypiać przy takich brzmieniach.

Kapitalne utwory nagrywają też polskie gwiazdy. Tutaj na uwagę zasługuje płyta Danuty Rinn „Dziecięce ZOO” z dziecięcymi hitami takimi jak „Pieski małe dwa” czy też „Kaczka dziwaczka”. Dobrze przez dzieci przyjmowane są płyty zespołu Arka Noego. Skoczne utwory na pewno ucieszą niejednego malucha.

Nianie z „Niania na miarę” uwielbiają czytać bajki swoim podopiecznym co polecają też rodzicom. Dobrym rozwiązaniem – w drodze wyjątku – jeśli jesteśmy zmęczeni i pozbawieni energii do czytania, są płyty z nagranymi bajkami. Wiele z nich posiada własną niezwykle przyjemną oprawę muzyczną. „Niania na miarę” poleca przede wszystkim płyty wydane przez Polskie nagrania. nianianamiare.pl