Zwierzęta

Weterynarz Ortopeda

Ortovet – weterynaryjny gabinet idealny

Gabinetów weterynaryjnych jest mnóstwo. Nie wszystkie mogą być najlepsze. Do ścisłej czołówki w kraju należy Ortovet w Lublinie. Jako jedna z niewielu w Polsce posiada unikalną wentylację, a także przepływowe lampy UV zapewniające doskonały stopień jałowości pomieszczeń. Jednocześnie w obiekcie rozprowadzone są dwa niezależne systemy gazów medycznych co zdecydowanie pozytywnie wpływa na komfort pracy.

Powiedzieć, że Ortovet to grupa specjalistów to tak jakby nic nie powiedzieć. To wysoce wyspecjalizowana placówka w leczeniu naszych czworonożnych przyjaciół. Przychodnia posiada m.in. trzy świetnie wyposażone gabinety przyjęć. Jest też specjalistyczny blok operacyjny oraz szpital. Placówka wyposażona jest również w pracownię USG i RTG z najnowszym sprzętem. Aby możliwa była błyskawiczna, skuteczna diagnostyka specjaliści z Ortovet mogą korzystać właśnie z bezpośredniej radiografii cyfrowej.

Ciekawie rozplanowana została poczekalnia. Jest duża, dzięki czemu – dla pacjentów i ich właścicieli – bardzo komfortowa. Poza tym podzielona została na dwie strefy: psią i kocią. Nie brakuje też recepcji, gdzie obsługa przychodni udzieli każdej informacji. OrtoVet stara się tchnąć nieco nowoczesności w system weterynaryjny w Polsce. Przychodnia musi być miejscem przyjaznym ludziom i zwierzętom. Była odpowiedzią na zapotrzebowanie na profesjonalną opiekę weterynaryjną.

Przychodnię Ortovet założył lek. wet. Artur Sokołowski oraz lek wet Aleksandra Ochal.

Obaj specjaliści związani są z Lublinem. Tutaj ukończyli Wydziały Medycyny Weterynaryjnej. Weterynarz Artur Sokołowski po studiach zajmował się m.in. chirurgią i ortopedią zwierząt, która obecnie jest jego specjalizacją. W swojej pracy stosuje najnowsze światowe rozwiązania. Stale też podnosi swoje kwalifikacje. Uczestniczył m.in. w pierwszej w Polsce operacji wszczepienia dwóch endoprotez u psa. Poza tym odbył staż w New Jersey w Stanach Zjednoczonych. Być może właśnie tamte doświadczenia sprawiły, że postanowił stworzyć przychodnię zgodną ze światowymi standardami.

Lek. Wet. Aleksandra Ochal po studiach odbyła zagraniczny staż w Niemczech. Pracowała potem w największych klinikach weterynaryjnych w Lublinie. To tam zdobyła doświadczenie, które teraz wykorzystuje we własnej przychodni. Specjalizuje się kwestiach chorób wewnętrznych małych zwierząt. Doskonale zna też kwestie problemów dermatologicznych oraz onkologicznych. Jest doskonałym chirurgiem. Aktualnie jest w trakcie specjalizacji z radiologii weterynaryjnej. ortowet.pl